Spływ kajakowy po rzece Łydynia

20.07.2019

W sobotę ruszają kajaki na Łydyni

Bezpłatne spływy dla mieszkańców Ciechanowa będą organizowane w każdy wakacyjny weekend. Ponad 4-km trasa wyznaczona została od punktu w pobliżu ul. Rybnej do miejsca przy ul. Augustiańskiej, tuż przed mostem. Do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych. W przedsięwzięcie zaangażowany jest ciechanowski WOPR.

 

Kajaki na Łydyni to realizacja ogólnomiejskiego projektu obywatelskiego. Lipcowe spływy będą startowały o godz. 10.00 oraz 14.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podkreśla, że będą miały one także charakter testowy.
Od sierpnia (do 1 września) spływy do 3 razy dziennie w godzinach startu: 10.00, 13.00, 16.00. Czas spływu uzależniony będzie przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina.

 

Żeby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się pod numer tel. 577337786  Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Koordynację zgłoszeń od sierpnia przejmie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (MOSiR poinformuje o szczegółach).

Zasady udziału w spływach określa regulamin opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na stronie MOSiR Ciechanów. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie oświadczenia (również dostępne do pobrania w wersji elektronicznej) i przekazanie go organizatorowi przed startem.

Regulamin

regulamin cd.

Oświadczenie